Програма "BAS роздріб" автоматизує наступні операції:
- Прихід товарів від контрагента на склади магазину, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі.
- Реалізація товарів і послуг контрагенту, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі.
- Переміщення товарів між магазинами, внутрішніми складами магазинів, магазинами і складами торгового підприємства, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі.
- Торгівля комплектами товарів, створеними як у момент продажу товару, так і з підготовкою комплекту (операція "комплектація").
- Повернення товарів від покупців;
- Оприбуткування, інвентаризація та списання товарів;
- Оформлення прибуткових і видаткових касових ордерів безпосередньо в магазинах.
- Переміщення грошових коштів між магазинами, внутрішніми касами магазинів, магазинами і касами торгового підприємства.
- Оформлення чеків продажу, формування після закінчення зміни зведеного звіту по контрольно-касовій машині з урахуванням повернутих товарів в зміну.
- Робота з еквайринговими системами, облік оплати товарів по платіжних картах, облік договорів еквайрингу й умови повернення / неповернення торгівельної поступки еквайрером при поверненні товарів; оплата товарів кредитами.
- Процентних знижок за дисконтними картками (в тому числі і накопичувальних знижок), знижок з поділом по магазинах, знижок контрагентам, знижок на суму чека, знижок за часом дії, по кількості товару, по виду оплати.

Облік торгових операцій в "BAS Роздріб" ведеться тільки в гривнях. Розподілені інформаційні бази і обмін з керуючою системою.
"BAS роздріб" підтримує роботу в режимі розподілених інформаційних баз (РИБ) з чітким поділом документообігу по магазинах, де в головному вузлі РИБ консолідується інформація по всіх магазинах мережі. Передбачені механізми автоматичного ініціювання обміну.
Поряд з роботою в режимі РИБ конфігурація "BAS Роздріб" може автоматично обмінюватися інформацією з керуючою інформаційною системою (back-office) в дуплексному режимі. У якості керуючої системи для програми "BAS Роздріб" може використовуватися конфігурація "BAS Управління торгівлею". У керуючій системі можна створити необмежену кількість вузлів "BAS роздріб", які, в свою чергу, можуть бути головними вузлами розподіленої інформаційної бази.
Адміністрування користувачів
Передбачені механізми адміністрування користувачів інформаційної бази віддалених вузлів РИБ з головного вузла "BAS роздріб". Наприклад, в головному вузлі РИБ адміністратор системи може створити (редагувати, призначати ролі, інтерфейси, скидати пароль) користувача інформаційної бази віддаленого вузла, а також мати доступ до актуальної інформації про налаштування користувачів інформаційної бази, зроблених в режимі "Конфігуратор" (або в режимі "1С: Підприємство") безпосередньо у вузлах РИБ.
багатофірмовий облік
У програмі "BAS роздріб" разом з многомагазінним урахуванням реалізований багатофірмовий облік, де кожен склад (торговий зал) може бути віднесений до певної організації. При цьому можуть використовуватися різні системи оподаткування: загальна система оподаткування, спрощена система оподаткування.
Робота за ордерним схемою
"BAS роздріб" підтримує ордерні схеми переміщення, реалізації та надходження товарів на склади магазину. Ордерна схема являє собою переміщення в буферний список товарів, необхідних до прийняття або відвантаження зі складу, фактична ж операція з товарним залишком на складі проводиться видатковими або прибутковим ордером. У програмі "BAS Роздріб" передбачені кошти для оперативного контролю надійшли і відвантажених товарів у разі роботи за ордерним схемою.
Особливості обліку товарів і установки цін
У програмі "BAS роздріб" з метою спрощення не ведеться облік за характеристиками і серіями номенклатури. У разі необхідності даний облік пропонується вести в керуючої системі - в конфігурації "BAS Управління торгівлею". При цьому забезпечується коректна робота обміну даними між програмами.
У програмі "BAS роздріб" реалізована можливість контролю установки цін на товари для кожного магазину окремо, що забезпечує відповідність цін в інформаційній базі цінників в торгових залах магазинів. Передбачена можливість роботи з типами цін номенклатури, які в разі використання керуючої системи можуть виступати в ролі рекомендованих цін для роздрібної торгівлі.
Ці ціни можуть бути скориговані для роздрібного продажу в залежності від географічного положення роздрібної точки (наприклад, в разі присутності аналогічних товарів за нижчими цінами в конкуруючих організаціях, що знаходяться в безпосередній близькості до магазину). Також реалізовані механізми створення макетів цінників і етикеток та їх друку з будь-яких видів "товарних" документів.
Аналіз торгової діяльності

У програмі "BAS роздріб" передбачені різні звіти, які дозволяють проаналізувати діяльність магазину: провести вартісну оцінку товарів в роздрібних цінах, провести аналіз продажів і повернень товарів, визначити, в який час і який товар краще продається в різних магазинах, а також торгових залах одного магазина (статистика чеків ККМ). Програма надає можливість на основі аналізу продажів і поточних залишків товарів в магазині спланувати закупівлі товарів і автоматично сформувати внутрішні замовлення товарів для передачі їх в керуючу систему (конфігурацію "BAS Управління торгівлею").
Прикладне рішення "BAS роздріб" дозволяє автоматизувати облік товарних запасів в торгових залах та на складах магазину, а також облік грошових коштів в касах магазину.
Підтримується ситуація, коли магазин використовується відразу декількома організаціями. При цьому кожен склад (і торговий зал) відноситься до певної організації. В окремому випадку магазин може повністю належати одній організації.
Для ККМ можна вказати торгові зали, які він обслуговує.
Прикладне рішення автоматизує реєстрацію наступних операцій:
- Надходження товарів від контрагента на склад магазину.
- Реалізація товарів і послуг.
- Переміщення товарів між складами магазину.
- Продаж комплектів товарів, створених як в момент продажу, так і з передпродажною підготовкою.
- Повернення товарів від покупців.
- Повернення товарів постачальнику.
- інвентаризація.
- Надходження грошових коштів від покупців.
- Переміщення грошових коштів між касами.
- Оформлення чеків продажу, а після закінчення зміни - зведеного звіту по контрольно-касовій машині з урахуванням повернутих товарів в зміну.
Підтримується робота з еквайринговими системами і з банківськими кредитами, використання процентних знижок, в тому числі за дисконтними картками.

Підтримується різноманітне торгівельне обладнання.
прикладне рішення "BAS Роздріб" може бути використано для автоматизації торговельної мережі. Для цього рішення необхідно встановити в декількох вузлах - в кожній торговій точці і в центральному офісі мережі. Використовується розподілена інформаційна база (РИБ), коли кожен вузол працює зі своїми даними, а центральний вузол періодично обмінюється даними з вузлами торгових точок.
Прикладне рішення "BAS роздріб" може використовувати ордерні схеми переміщення, реалізації та надходження товарів на склади магазину. Ордерна схема передбачає дві фази для реєстрації операції:
- Менеджер реєструє вказівку перемістити, реалізувати, повернути або прийняти товар.
- Комірник реєструє факт виконання вказівки.

З центрального вузла у вузол торгової точки передаються тільки ті дані, які необхідні даній торговій точці. Наприклад, можна вказати групи товарів, групи контрагентів і склади, дані яких будуть передаватися в периферійний вузол.
У центральному вузлі збирається інформація з усіх периферійних вузлів.
З центрального вузла можна дистанційно керувати периферійними вузлами:
- Призначати роздрібні ціни для кожної торгової точки, або дозволяти вводити власні ціни в залежності від умов торгівлі.
- Керувати користувачами периферійних вузлів - реєструвати нових користувачів і призначати їм права доступу до даних.
З бази даних центрального вузла можна створювати бази для периферійних вузлів. Причому один вузол може охоплювати кілька магазинів.
Прикладне рішення забезпечує швидке створення інформаційної бази периферійного вузла з центрального вузла. Тому в разі знищення бази даних в віддаленому магазині відновлення інформації займе трохи часу.
Обмін даними між центральним і периферійним вузлом

В налаштуваннях параметрів обміну можна вказати, що обмін буде запускатися за розкладом: по певних днях тижня і в певний час. Або що обмін буде запускатися, як тільки в роз'єм комп'ютера буде вставлена флеш-карта, знімний диск і ін.
Налаштування автоматичного запуску не заважають запускати процедуру обміну в довільні моменти часу за бажанням користувача.

Для обміну даними використовуються файли, що містять відомості про всі зміни від моменту останнього обміну. Механізм підтримує наступні варіанти обміну файлами з даними змін:
- Обмін через файловий ресурс (через диск комп'ютера, мережевий диск, знімний диск, флеш-карту).
- Обмін через єдиний FTP файловий ресурс (тобто через Інтернет).
- Електронна пошта.
Якщо центральний офіс і магазин використовують загальну локальну мережу, то слід вибрати перший варіант обміну з використанням мережевого диска.
Процедура обміну даними однакова для всіх варіантів: передаються файли формату XML. Відмінність полягає лише в тому, яким способом передаються ці файли. Для настройки обміну даними використовується зручний помічник обміну.