"BAS Роздрібна торгівля"

Програма "BAS роздріб" автоматизує наступні операції:

 • Прихід товарів від контрагента на склади магазину, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі.
 • Реалізація товарів і послуг контрагенту, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі.
 • Переміщення товарів між магазинами, внутрішніми складами магазинів, магазинами і складами торгового підприємства, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі.
 • Торгівля комплектами товарів, створеними як у момент продажу товару, так і з підготовкою комплекту (операція "комплектація").
 • Повернення товарів від покупців;
 • Оприбуткування, інвентаризація та списання товарів;
 • Оформлення прибуткових і видаткових касових ордерів безпосередньо в магазинах.
 • Переміщення грошових коштів між магазинами, внутрішніми касами магазинів, магазинами і касами торгового підприємства.
 • Оформлення чеків продажу, формування після закінчення зміни зведеного звіту по контрольно-касовій машині з урахуванням повернутих товарів в зміну.
 • Робота з еквайринговими системами, облік оплати товарів по платіжних картах, облік договорів еквайрингу й умови повернення / неповернення торгівельної поступки еквайрером при поверненні товарів; оплата товарів кредитами.
 • Процентних знижок за дисконтними картками (в тому числі і накопичувальних знижок), знижок з поділом по магазинах, знижок контрагентам, знижок на суму чека, знижок за часом дії, по кількості товару, по виду оплати.
автоматизация розничной торговли

Облік торгових операцій в "BAS Роздріб" ведеться тільки в гривнях. Розподілені інформаційні бази і обмін з керуючою системою.

"BAS роздріб" підтримує роботу в режимі розподілених інформаційних баз (РИБ) з чітким поділом документообігу по магазинах, де в головному вузлі РИБ консолідується інформація по всіх магазинах мережі. Передбачені механізми автоматичного ініціювання обміну.

Поряд з роботою в режимі РИБ конфігурація "BAS Роздріб" може автоматично обмінюватися інформацією з керуючою інформаційною системою (back-office) в дуплексному режимі. У якості керуючої системи для програми "BAS Роздріб" може використовуватися конфігурація "BAS Управління торгівлею". У керуючій системі можна створити необмежену кількість вузлів "BAS роздріб", які, в свою чергу, можуть бути головними вузлами розподіленої інформаційної бази.

Адміністрування користувачів

Передбачені механізми адміністрування користувачів інформаційної бази віддалених вузлів РИБ з головного вузла "BAS роздріб". Наприклад, в головному вузлі РИБ адміністратор системи може створити (редагувати, призначати ролі, інтерфейси, скидати пароль) користувача інформаційної бази віддаленого вузла, а також мати доступ до актуальної інформації про налаштування користувачів інформаційної бази, зроблених в режимі "Конфігуратор" (або в режимі "1С: Підприємство") безпосередньо у вузлах РИБ.

багатофірмовий облік

У програмі "BAS роздріб" разом з многомагазінним урахуванням реалізований багатофірмовий облік, де кожен склад (торговий зал) може бути віднесений до певної організації. При цьому можуть використовуватися різні системи оподаткування: загальна система оподаткування, спрощена система оподаткування.

Робота за ордерним схемою

"BAS роздріб" підтримує ордерні схеми переміщення, реалізації та надходження товарів на склади магазину. Ордерна схема являє собою переміщення в буферний список товарів, необхідних до прийняття або відвантаження зі складу, фактична ж операція з товарним залишком на складі проводиться видатковими або прибутковим ордером. У програмі "BAS Роздріб" передбачені кошти для оперативного контролю надійшли і відвантажених товарів у разі роботи за ордерним схемою.

Особливості обліку товарів і установки цін

У програмі "BAS роздріб" з метою спрощення не ведеться облік за характеристиками і серіями номенклатури. У разі необхідності даний облік пропонується вести в керуючої системі - в конфігурації "BAS Управління торгівлею". При цьому забезпечується коректна робота обміну даними між програмами.

У програмі "BAS роздріб" реалізована можливість контролю установки цін на товари для кожного магазину окремо, що забезпечує відповідність цін в інформаційній базі цінників в торгових залах магазинів. Передбачена можливість роботи з типами цін номенклатури, які в разі використання керуючої системи можуть виступати в ролі рекомендованих цін для роздрібної торгівлі.

Ці ціни можуть бути скориговані для роздрібного продажу в залежності від географічного положення роздрібної точки (наприклад, в разі присутності аналогічних товарів за нижчими цінами в конкуруючих організаціях, що знаходяться в безпосередній близькості до магазину). Також реалізовані механізми створення макетів цінників і етикеток та їх друку з будь-яких видів "товарних" документів.

Аналіз торгової діяльності

анализ торговой деятельности

У програмі "BAS роздріб" передбачені різні звіти, які дозволяють проаналізувати діяльність магазину: провести вартісну оцінку товарів в роздрібних цінах, провести аналіз продажів і повернень товарів, визначити, в який час і який товар краще продається в різних магазинах, а також торгових залах одного магазина (статистика чеків ККМ). Програма надає можливість на основі аналізу продажів і поточних залишків товарів в магазині спланувати закупівлі товарів і автоматично сформувати внутрішні замовлення товарів для передачі їх в керуючу систему (конфігурацію "BAS Управління торгівлею").

Прикладне рішення "BAS роздріб" дозволяє автоматизувати облік товарних запасів в торгових залах та на складах магазину, а також облік грошових коштів в касах магазину.

Підтримується ситуація, коли магазин використовується відразу декількома організаціями. При цьому кожен склад (і торговий зал) відноситься до певної організації. В окремому випадку магазин може повністю належати одній організації.

Для ККМ можна вказати торгові зали, які він обслуговує.

Прикладне рішення автоматизує реєстрацію наступних операцій:

 • Надходження товарів від контрагента на склад магазину.
 • Реалізація товарів і послуг.
 • Переміщення товарів між складами магазину.
 • Продаж комплектів товарів, створених як в момент продажу, так і з передпродажною підготовкою.
 • Повернення товарів від покупців.
 • Повернення товарів постачальнику.
 • інвентаризація.
 • Надходження грошових коштів від покупців.
 • Переміщення грошових коштів між касами.
 • Оформлення чеків продажу, а після закінчення зміни - зведеного звіту по контрольно-касовій машині з урахуванням повернутих товарів в зміну.

Підтримується робота з еквайринговими системами і з банківськими кредитами, використання процентних знижок, в тому числі за дисконтними картками.

прикладное решение BAS Роздріб

Підтримується різноманітне торгівельне обладнання.

прикладне рішення "BAS Роздріб" може бути використано для автоматизації торговельної мережі. Для цього рішення необхідно встановити в декількох вузлах - в кожній торговій точці і в центральному офісі мережі. Використовується розподілена інформаційна база (РИБ), коли кожен вузол працює зі своїми даними, а центральний вузол періодично обмінюється даними з вузлами торгових точок.

Прикладне рішення "BAS роздріб" може використовувати ордерні схеми переміщення, реалізації та надходження товарів на склади магазину. Ордерна схема передбачає дві фази для реєстрації операції:

 • Менеджер реєструє вказівку перемістити, реалізувати, повернути або прийняти товар.
 • Комірник реєструє факт виконання вказівки.
розница-распределенная информационная база

З центрального вузла у вузол торгової точки передаються тільки ті дані, які необхідні даній торговій точці. Наприклад, можна вказати групи товарів, групи контрагентів і склади, дані яких будуть передаватися в периферійний вузол.

У центральному вузлі збирається інформація з усіх периферійних вузлів.

З центрального вузла можна дистанційно керувати периферійними вузлами:

 • Призначати роздрібні ціни для кожної торгової точки, або дозволяти вводити власні ціни в залежності від умов торгівлі.
 • Керувати користувачами периферійних вузлів - реєструвати нових користувачів і призначати їм права доступу до даних.

З бази даних центрального вузла можна створювати бази для периферійних вузлів. Причому один вузол може охоплювати кілька магазинів.

Прикладне рішення забезпечує швидке створення інформаційної бази периферійного вузла з центрального вузла. Тому в разі знищення бази даних в віддаленому магазині відновлення інформації займе трохи часу.

Обмін даними між центральним і периферійним вузлом

обмен данными между центральным и периферийным узлом

В налаштуваннях параметрів обміну можна вказати, що обмін буде запускатися за розкладом: по певних днях тижня і в певний час. Або що обмін буде запускатися, як тільки в роз'єм комп'ютера буде вставлена ​​флеш-карта, знімний диск і ін.

Налаштування автоматичного запуску не заважають запускати процедуру обміну в довільні моменти часу за бажанням користувача.

настройки параметров

Для обміну даними використовуються файли, що містять відомості про всі зміни від моменту останнього обміну. Механізм підтримує наступні варіанти обміну файлами з даними змін:

 • Обмін через файловий ресурс (через диск комп'ютера, мережевий диск, знімний диск, флеш-карту).
 • Обмін через єдиний FTP файловий ресурс (тобто через Інтернет).
 • Електронна пошта.

Якщо центральний офіс і магазин використовують загальну локальну мережу, то слід вибрати перший варіант обміну з використанням мережевого диска.

Процедура обміну даними однакова для всіх варіантів: передаються файли формату XML. Відмінність полягає лише в тому, яким способом передаються ці файли. Для настройки обміну даними використовується зручний помічник обміну.

Вверх