Робоче місце каcира (РМK) в «1С: Підприємство»: Управління невеликою фірмою для України 1.6. Налаштування та запуск

Щоб розпочати облік в роздрібних торгових точках в програмі 1C, необхідно активувати Роздрібні продажі, так як за замовчуванням ця ділянка в даній конфігурації УНФ не відображається.

активизация розничных продаж

Заходимо в меню Компанія - Адміністрування. Вибираємо розділ Продажі і тут вибираємо: Роздрібні продажі.

окно выбора розничной продажи

Далі, після того, як Роздрібна торгівля стала активною, з'являється можливість створення каси ККМ (довідник Каса ККМ). Щоб побачити цей довідник на панелі, необхідно його винести за допомогою налаштувань навігації. Для цього потрібно вибрати Компанія - Налаштування навігації

создание кассы ккм

і перемістити з лівої частини в праву Каси ККМ за допомогою кнопки Додати> - Ок.

перенесение кассы ккм
перенесение кассы ккм

Далі натискаємо на Каси ККМ та кнопку Створити - створюємо нову касу.

создание новой кассы

Важливо, при створенні каси ККМ правильно обрати тип: Автономна ККМ або Фіскальний реєстратор, принтер чеків, KKТ.

выбор типа кассы ККМ

Від обраного режиму користування ККМ залежить схема відображення документів продажу в программі.

Якщо ККМ працює як автономна ККМ (без обладнання), то продажі в системі відображаються за допомогою документа Звіт про роздрібні продажі. Документ створюється вручну, або на підставі попередньо введеного документа Інвентаризація запасів, який показує відхилення фактичних даних від облікових. Це відхилення і є проданим товаром (за винятком недостач).

Якщо ККМ працює за участю фіскального реєстратора, то кожен продаж відображається чеком, який фіксується в програмі документом Чек ККМ. Якщо є повернення товарів покупцеві, то складається акт Чек ККМ на повернення. У цьому випадку формування підсумкового документа за день Звіт про роздрібні продажі виконуються програмою автоматично за допомогою Z-звіту в момент закриття касової зміни.

Коли ви вперше запускаєте Робоче місце касира, програма запропонує внести дані про Касу ККМ та Еквайринговій термінал.

окно внесения данных

Якщо на торговій точці будуть проводитися продажі за допомогою торгового обладнання, то для початку необхідно налаштувати обладнання, що підключається, в програмі. Для налаштувань переходимо в меню Компанія - Адміністрування.

рабочее место кассира

Далі вибираємо розділ Обладнання, що підключається.

подключаемое оборудование

Для того, щоб включити можливість вікористовувати обладнання, що підключається, встановлюємо прапорець - Обладнання, що підключається.

настройка подключаемого оборудования

У цьому розділі будуть зберігатися все наше обладнання/пристрої, які взаємодіють з програмою 1С.

Додати новий пристрій можна через кнопку Створити. Якщо продаж у роздрібній точці побудований без фіскального реєстратора можна скористатися емулятор.

эмулятор

Отже, вносимо нове обладнання. Створити - Відкривається картка з даними обладнання. Необхідно вибрати Драйвер обладнання - 1С: фіскальний реєстратор (емулятор), інші поля заповнюються автоматично. Далі записуємо даний елемент і переходимо до налаштувань (кнопка Налаштувати).

инструкция по вводу нового оборудования

Тут потрібно перевірити налаштування Емулятора та за необхідністю виправити.

настройки эмулятора

Після того, як було занесено обладнанняб повертаємося до 2-го кроку: Заповнення Каси ККМ.

заполнение кассы ККМ

Якщо вам не потрібно підключати обладнанняб встановлюємо прапорець: Без підключення.

Таким же чином налаштовуємо Еквайринговий термінал.

настройка эквайрингового терминала

Всі налаштування застосувались, тепер переходимо до Робочого місця касира.

В меню Продажі відкриваємо вікно Робоче місце касира (РМК).

рабочее место кассира

Перед нами відкривається вікно, де в лівій частині Підбір номенклатури, перелік товарів, що купуються, повернення і продаж на замовлення; в правій - грошові кошти в касі та перелік чеків.

Підбір можна здійснювати по кнопці Підбір або через Пошук по штрих-коду.

поиск по штрихкоду
поиск по штрихкоду

Припустимо потрібно вибрати номенклатуру через підбір: тиснемо кнопку Підбір. Далі відкриється вікно з Ієрархічною навігацією, яка є дуже зручною для користувача. Тут доступні поля Залишок на складі і Ціна. У нижній табличній частині можна вручну внести або змінити Кількість, Ціну та Знижку. Коли всі дані заповнені, тиснемо кнопку Перенести в документ.

выбор номенклатуры через подбор

Коли весь перелік товару перенесений в головне вікно РМК, і покупець готовий оплатити тиснемо кнопку Прийняти оплату (Ctrl+Enter).

окно РМК

Перед нами открывается окно для расчета/оплаты за товар.

окно для расчета за товар

Пробити чек. При оформленні повернення необхідно перейти на закладку Повернення.

вкладка возврат

Повернення може проводитися як за поточну зміну, так і за попередні, а також повернення можна оформити без повертання чека, в такому випадку потрібно встановити прапорець - Чек не пред'явлено.

Закриття зміни відбувається в кінці робочої зміни за допомогою формування Z-звіту, який автоматично створює документ Звіт про роздрібні продажі.

закрытие смены

Внесення розмінної монети оформляється документом Витрата з каси (вид операції: Переміщення в касу ККМ). Прийом роздрібної виручки - документ Надходження в касу (вид операції: Роздрібна виручка). Х-звіт з РМК - скільки коштів знаходиться в касі ККМ на даний момент.

РМК в конфігурації Управління невеликою фірмою для України дуже зручне у використанні і забезпечене всім необхідним для роздрібної торгівлі.

Якщо у вас виникли питання по навчанню, більш детальному роз'ясненні питань, що стосуються даної конфігурації, а також інших конфігурацій 1С, якщо ви потребуєте у впровадженні або супроводі продукту 1С звертайтеся до нас в IT-Lance ! Допоможемо, виправимо помилки, навчимо, впровадимо!

Вверх